اهمیت داشتن وب­سایت فروش بیمه

اهمیت داشتن وب­سایت فروش بیمه

صنعت بیمه، صنعتی که بیش از ۸۰ سال در کشور ما سابقه دارد و تو این مدت سعی کرده همه جوره چتر حمایتی خود را جهت فروش بیمه برای مردم گسترش و در مسیر رشد کشور قدم بردارد. از طرفی صنعت بیمه یکی بسترهای سرمایه گذاری در حوزه آنلاین هست. مخصوصا فروش بیمه در حوزه آنلاین.

اگر شما هم در این صنعت فعالیت میکنید، حتما با اپلیکیشن ها و وب سایت های فروش بیمه برخورد کردید که از طریق آن‌ها انواع بیمه و خدمات زیرمجموعۀ آن را به‌صورت آنلاین به فروش می رسانند.

این فعالانی که در این محموعه ها فعالیت میکنند یا به صورت نمایندگی، کارگزاری و یا تیم جوانی هستن که بستر آنلاین را در صنعت بیمه پیاده سازی کرده اند تا بتوانند فروش بیمه را آسان تر کنند.

در این سایتها مراحل خرید انواع بیمه‌نامه از جمله ثبت اطلاعات شخصی، معرفی مناسب‌ترین بیمه‌نامه با توجه به المان‌های درخواستی کاربر، دریافت مدارک و پرداخت آنلاین هزینۀ بیمه‌نامه توانسته‌اند کاربران را از مراجعۀ حضوری به دفاتر خدمات بیمه‌ای بی‌نیاز کنند.

باتوجه به افزایش روز افزون استفاده‌کنندگان از اینترنت و دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند، مراجعۀ کاربران برای استفاده از خدمات آنلاین بخصوص مواردی همچون بیمه از طریق وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها بسیار رو به افزایش است.

بیمه و یک مهم است که نمیتوان از آن دوری کرد. زیرا با وجود بیمه، ریسک ها در زندگی کاهش می یابد و افراد میتوانند تمرکز خود را بر روی دیگر مسایل زندگی گذاشته و تحکل ریسک را به شرکت های بیمه ای محول کنند.

از طرفی ورود افراد متعددی به صنعت بیمه، باعث ایجاد رقابت تنگاتنگی بین بیمه‌گزاران شده است. مردم اغلب از شرایط و نوع بیمه‌ها، کارکردها و انواع بیمه‌ها اطلاعاتی ندارند و اگر بیمه ای اجباری نباشد، تمایلی به خرید آن بیمه ندارند.

افراد هرچقدر که برای به‌دست آوردن اطلاعات درست و صحیح و پاسخ سوالاتشان در رابطه با انواع رسته های بیمه راحت‌تر باشند بتوانند با سهولت بیشتری این اطلاعات را به‌دست بیاورند، قطعاً ارتباط بیشتر و بهتری با کسی که این اطلاعات را به آن‌ها داده، برقرار می‌کنند.

در نهایت نیز تمامی کارها و مشاوره های بیمه ای خود را نیز با همان مرجعی انجام میدهند که توانسته بهترین اطلاعات را به آنها برساند.

بنابراین نمایندگی، کارگزاری و درکل هر فروشندۀ خدمات بیمه‌ای که بتواند از طریق طراحی وب سایت فروش آنلاین بیمه و با انتقال اطلاعات و خدمات آنلاین، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های کاربران شود؛ مطمئناً علاوه‌بر اعتبار بخشی به مرکز فروش بیمۀ خود، می‌تواند در رقابت کُشندۀ بین بیمه‌گزاران، از جایگاه مناسبی برخوردار شود.

در ادامه به ویژگی های داشتن یه وب سایت فروش بیمه به صورت آنلاین  بیشتر اشاره می کنیم:

وب سایت فروش بیمه
وب سایت فروش بیمه

ویژگی‌های طراحی وب سایت فروش آنلاین بیمه

یک وب سایت فروش بیمه باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

۱ –  مشاورۀ خرید:

اصلی‌ترین نیاز افراد برای خرید بیمه این است که انواع بیمه را بشناسند و با کسب اطلاعات درست و کامل در مورد آن‌ها بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. با ارائۀ مشاورۀ خرید در وب سایت می‌توان پاسخ مناسبی به این نیاز جستجوگران آنلاین بیمه داد.

 

۲ –  مقایسۀ بیمه‌گزاران:

مشتریان باید بتوانند بیمه‌گزارها را باهم مقایسه کنند. باتوجه به رشد زیاد صنعت بیمه و وجود انواع و اقسام شرکت‌های بیمه‌گزار، وجود یک مرجع مطمئن جهت مقایسه برای مشتریان بسیار مهم و تاثیرگذار است.

 

۳ –  مشاورۀ آنلاین:

در نظر گرفتن مشاورۀ آنلاین در طراحی وب سایت فروش آنلاین بیمه با قابلیت ارائۀ توضیحات تکمیلی، باعث می‌شود مشتریان یا اطمینان خاطر و خیالی آسوده بتوانند نوع بیمۀ مورد نظرشان را با توجه به نیازها و خواسته‌هایشان انتخاب کنند.

 

۴فروش آنلاین:

بعد از دریافت مشاوره‌های کامل و مقایسۀ بیمه‌گزاران، مشتری می‌تواند با استفاده از سیستم فروش آنلاین در هر زمانی که تصمیم بگیرد، بیمۀ مورد نظر خود را خریداری کند. به‌این‌ترتیب بدون نیاز به رفت‌وآمدهای وقتگیر، مشتری با یک تجربۀ شیرین از خرید، از خدمات بیمۀ مورد نظر بهره‌مند می‌شود.

 

۵ –  بیمه خودرو، آتش سوزی و عمر:

هرکدام از موارد فوق دارای شرایطی هستند که مشتری می‌تواند به‌راحتی در وب سایت به آن‌ها دسترسی داشته باشد و دریافت اطلاعات مورد نیاز و مشاوره و خریدش را به سادگی انجام دهد.

 

۶ اطلاع‌رسانی در مورد زمان تمدید بیمه:

یکی دیگر از موارد مهم در طراحی وب سایت فروش آنلاین بیمه، گزینۀ تمدید بیمه است.

وجود سیستمی که بتواند از چند روز قبل یا چند هفتۀ قبل به مشتری خبر بدهد که زمان پایان بیمۀ شما نزدیک است و شما باید قبل از موعد آن، بیمۀ خود را تمدید کنید.

این کار از ویژگی‌های منحصر به فرد طراحی وب سایت فروش آنلاین بیمه است و یک آرامش خاطر برای مشتریان بیمه گزار را در پی دارد.

 

ضمناً این نکته را هم خاطر نشان کنیم که شما با داشتن یک وب سایت می توانید هم اطلاعات بیمه ای را به مخاطبان خود ارسال کرده و هم فروش بیمه را در کمترین زمان انجام داده تا مشتریان شما رضایت کامل را از مجموعه شما داشته باشند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *